מתנה לאח
יצירה מיוחדת

הביטוי “היינו כאחים” מבטא את הקרבה הגדולה, ואת הקשר המשמעותי המצוי בין אחים. קשר זה עשוי להישחק מעט בחיי היום יום, אולם לעיתים יש צורך לעצור, להפנות את המבט ולתת ביטוי לקשר משמעותי זה. במאמר זה נרחיב אודות מתנות בין אחים, ונביא מספר דוגמאות וכיוונים למתנות מסוג זה.

 

לאילו אירועים אחים קונים מתנות

  • ימי הולדת – האירוע המקובל ביותר להעניק מתנות הינו יום ההולדת. מתנה ליום הולדת לאח – בין אם מדובר באח גדול ובין אם מדובר באח קטן – מבטאת את הקרבה הרבה השוררת בין האחים, ואת הקשר הנצחי המצוי ביניכם.

  • גיוס לצבא – הגיוס לצבא הינו אירוע גדול ומשמעותי, ולעיתים קרובות הוא נחגג במסיבה גדולה. במהלך המסיבה מקובל להעניק מתנה לאח המתגייס. לעיתים כל האחים מצטרפים למתנה אחת, ולעיתים כל אח מביא מתנה אישית משל עצמו. 

  • שחרור מהצבא – בדומה לגיוס הצבאי, גם השחרור מהצבא הינו משמעותי מאד, ומקובל מאד לקנות לאח מתנה לרגל כניסתו לאזרחות. המתנה עשויה להתייחס לכניסתו לחיים האזרחיים, לשמש לעזר בטיול הגדול או לבטא את הקרבה המצויה ביניכם. 

  • חתונה של אח גדול – החתונה הינה ככל הנראה האירוע המשמעותי ביותר בחייו של אחיכם, וככזו עליה להיות מצוינת במתנה משמעותית.

  • אירועים משמעותיים מהחיים – ישנם אירועים רבים הראויים לציון בדרך מסוימת – בין אם באירוע חגיגי ובין אם במתנה בלבד. בין האירועים השונים ניתן למנות: יום נישואין, הולדת בן (אחיין חדש למשפחה), ברית או בריתה, בר מצווה, פרישה מהעבודה או קבלה למקום עבודה חדש – לכל מקרה ניתן להתאים את המתנה הטובה ביותר. 

 

כיוונים למציאת מתנה אידיאלית

בבואנו לבחור מתנה אידיאלית לאח שלנו עלינו להתחשב במספר גורמים. בין הגורמים ניתן למנות למשל:

  • מספר מתנות – האם מדובר במתנה אחת מכל האחים או במתנה אישית מכל אח בנפרד. מתנה משותפת עשויה להיות בעלת תקציב גדול יותר, אולם על פי רוב היא פחות אישית, ומתייחסת לקשר באופן כללי יותר ממתנה אישית.
  • אח גדול או אח קטן – מתנה ליום הולדת לאח גדול שונה במהותה ממתנה הניתנת לאח הקטן. הקשר בין אח קטן לאח גדול מבטא הכרת טובה והערכה, ואילו הקשר ההופכי מבטא על פי רוב יחס של אהבה וחמלה. כמובן שחלוקה זו אינה מוחלטת, אולם לעיתים קרובות מתנה לאח גדול שונה ממתנה לאח קטן.
  • מהות האירוע – מהות האירוע אותו מציינים משפיע במידה רבה על בחירת המתנה. מסיבת יום הולדת מאופיינת במתנות שימושיות או קוריוזים מהחיים, ואילו אירועים משמעותיים וכבדים יותר כמו יציאה לגמלאות מתאפיינים במתנות סמליות מלאות משמעות.
  • גודל התקציב – כמובן שסעיף זה הינו פועל יוצא של הסעיפים הקודמים – מתנות לימי הולדת על פי רוב מקבלות תקציב קטן יותר ממתנות לחתונה, ומתנות אישיות הינן קטנות יותר ממתנות קבוצתיות. התקציב משפיע על המתנה במידה רבה, אולם לא במקרה סעיף זה נמנה אחרון. מתנה יקרה אינה מהכרח מתנה טובה, והעיקר זה המחשבה, הממד האישי, האינטימיות והקשר המבוטאים במתנה.  

 

רעיונות מתנה לאח גדול

את האפשרויות למתנות בין אחים בחרנו לחלק לשלוש קטגוריות ראשיות: רעיונות שימושיים, רעיונות חווייתיים ורעיונות סמליים. כמובן שלא באנו לדרג את הקטגוריות הללו, ולכל אדם עשויה להיות משיכה וחיבה לקטגוריה אחרת, וחשוב להתייחס לכך בבחירת המתנה.

 

רעיונות שימושיים

כיוון זה כולל בתוכו חפצים פונקציונאליים ומוצרים שימושיים. בין אם מדובר בגאדג’ט טכנולוגי מגניב, מוצר ששמעתם את אחיכם מזכיר כמה פעמים, מכשיר ספורט, כלי עבודה נחשק או כל מכשיר אחר. 

 

רעיונות חווייתיים

בקטגוריה זו נכללות המתנות המעניקות חוויה – טיול טרקטורונים משותף, יציאה להופעה שווה, טיול בחו”ל, יציאה לסרט, כניסה לפארק מים, קייקים משותפים וכדו’. המשותף לאפשרויות אלה היא החוויה וחיזוק החיבור בין האחים.

 

רעיונות סמליים

בקטגוריה זו נכללים חפצים אשר מבטאים את משמעות הקשר ואת החיבה שאתם מייחסים למקבל המתנה. רעיונות אלה עשויים להיות ראשי תיבות של שמו העשויים מקולאז’ של תמונות משותפות שלכם, או מחזיק מפתחות הנושא את שמו. 

 

סיכום

קשר בין אחים הינו אחד הדברים החזקים והמשמעותיים ביותר, והמתנות המועברות ביניהם מבטאות משמעות זו. לעיתים קרובות אחים בוחרים להעניק מתנות סמליות, המסמלות את החיבור ואת ההערכה השוררת ביניהם. בסטודיו שלי תוכלו למצוא מגוון מתנות אישיות בלבד אשר ייחדו את האח או האחות ויגרמו לו/ה להרגיש מיוחד ושהשקעתם עבורו/ה, העשויות להתאים לכל אירוע ולכל מסיבה. ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן, ולקבל רעיונות לכיוונים מעניינים נוספים. 

 

 

שתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אחרונים
מהבלוג

יצירה מיוחדת

מתנה לאח

הביטוי “היינו כאחים” מבטא את הקרבה הגדולה, ואת הקשר המשמעותי המצוי בין אחים. קשר זה עשוי להישחק מעט בחיי היום יום, אולם לעיתים יש צורך

קרא עוד »
תמונה של מתנה

תמונה של מתנה – לרגש את הקרובים לכם עם יצירה המעוצבת במיוחד עבורם

אנו בחרנו בדרך מקורית ומרשימה להציג את התמונות שלכם – על גבי אותיות. מבחינתנו, האותיות הן מרתקות ומבטאות את הזהות שלנו ועל גביהן יופיע סיפור חיים מלא בזיכרונות ורגעים משמעותיים מכל מיני שלבים בחיים של אנשים שהם עולם ומלואו.

קרא עוד »

Let's Be Friends

מזמין היום? קבל 10% הנחה על ההזמנה

תודה שהצטרפת

קוד קופון:
gift10

צריכים עזרה?
העגלה ריקה
חזרה לחנות
0
דילוג לתוכן